گام چهل و نهم

فریبا

                                   

درست در همان لحظه که عشقِ شما، خود را به نوعی ابراز می کند حال چه از طریق آغوشی گرم، نگاهی محبت آمیز، کلامی عاشقانه یا رفتاری مهربانانه، به قلمرو بی زمان قلب گام نهاده اید، مهم نیست پیش از آن چه اتفاقی افتاده است. تنها این مهم است که چه اتفاقی خواهد افتاد. تمامی آن چه براستی اهمیت دارد همین لحظه است. تنها این عشق است که مهم است. "باربارا دی آنجلیس"
چه قدر نشنیدن ها و نشناختن ها و نفهمیدنها که به این مردم آسایش و خوشبختی بخشیده است. "علی شریعتی"

باید دنبال شادی ها گشت ولی غمها خودشان ما را پیدا می کنند. "فردریش نیچه"

کمی عقل سلیم، اندکی اغماض و قدری خوش خلقی داشته باشید، آن وقت خواهید دید در این دنیا چقدر آسوده و خوشبخت اید. "سامرست موام"
نشاط و خوشدلی ، اعتماد به نفس شما را تقویت و زندگی را دلپذیرتر می سازد و باعث می شود که اطرافیان شما شادی بیشتری را احساس کنند. خوشدلی به معنی خوش خیالی و فرار از مشکلات نیست بلکه نشانه ی هوش و ذکاوت شماست. "آنتونی رابینز"

 

 

سعید

                                 

خصوصیات یک دوست خوب:
یـک دوسـت خـوب حرفهایی که بصورت محرمانه به وی زده شـده اسـت را نـزد خـود نـگـاه داشـتـه و رازدار شـمــا
میباشد.
وقت شناس بوده و در قرار ملاقاتها و یا میهمانیها قابل اطمینان بوده و سر موقع حضور می یابد.
یک دوست خوب به موقعیت، موفقیت ها و یا دوستان جـدیـد شـــما حسادت نمی ورزد.
یک دوست خوب هنگامی که دچار بیماری و کسالت میـگردید با شما تماس گرفته و حالتان را جویا می شود و به عیادت شما می آید.
وی میداند که چه زمانی صحبت و چه زمانی سکوت نموده و تنها گوش دهد.
هنگامی که حالتان مساعد نبوده و یا دل و دماغ کاری را ندارید و پکر میباشید وی از رفتار شما دلخور نمیشود و برای رفع شدن این حالت در شما کوشش می کند.
اگر شما به فضای بیشتری نیاز داشته باشید و یا می خـواهـید تنها باشید، آنها این رفتار شما را طردشدگی تلقی نکرده و از شما دلگیر نمیشوند.
یـک دوست خــــوب حیوان خانگی شما و کـودکـان پـر جـنـب و جوش شما را به خاطر شما تحمل خواهد کرد.

وقتی نظر او را در مــورد مسئله ای جویا شوید با جان و دل و صادقانه نظرات و عقاید خودش را در اختیارتان قرار می دهـد و حتـی اگـر بـه نـصایـحش نـیز عـمل نکنید ناراحت نمیشود.
وی با شما میخندد،گریه میکند و کارهای ماجراجویانه انجام میدهد اما به دیگران چیزی در مورد آنها نمیگوید.

وی اجازه نمی دهـد کسـی پشت سر شما و در غیاب شما در مورد شما بدگویی کند و به دفاع از شما خواهد پرداخت.
شما را به کارهای ماجراجویانه، رشد دهنده و پیشرفت در کار تشویق خواهد کرد.

روز تولدتان همیشه به یادش بـوده و اگر برنامـه خـاصـی بـرای آن روز تـــدارک ندیده باشید شما را به بیرون برده و یـا با هدیه ای کوچک شما را خوشحال می کند.
دوست خوب از شما انتظار ندارد که اتوماتیک وار با عقاید وی در خصوص مسایلی همچون سیاست و مذهب موافق باشید و به عقاید شما حتی اگر برخلاف عقایدش باشد احترام میگزارد.
هیچگاه شما را نزد دیگران خرد و تحقیر نـکرده بلکه همواره به شما احترام میگذارد و در حضور دیگران از شما تعریف می کند.
اگر دوستی دارید که با شما اینگونه رفتار می کند قدرش را بدانید و از گفتن جمله ی دوستت دارم کوتاهی نکنید چرا که این جمله *معجزه* می کند و اگر دوستی را سراغ ندارید که با شما اینگونه رفتار کند شاید یک دلیـل آن ایـن باشد که شما نیز با آنان چنین رفتاری تا بحال نداشته اید.

 

سبا

                                 

آیا میدانستید که بلندی شترمرغ به دو متر و نیم و وزنش به 90 کیلو میرسد ؟
آیا میدانستید که کنه که حشره ای ریز است، میتواند یک سال تمام بدون غذا زنده بماند ؟
آیا میدانستید که لاک پشت در بین جانوران جهان، طولانی ترین عمر رادارد و ممکن است تا150سال عمر کند ؟
آیا میدانستید که مرغ زرین بال کوچکترین پرنده است وزن نوع سرخ گلوی بالغ آن کمتر از وزن یک دوریالی است ؟
آیا میدانستید که هر یک لیتر بنزین معادل بیست و سه و نیم تن گیاهان مدفون شده در قرنها پیش است؟
آیا میدانستید که خرگوش و طوطی ها حیواناتی هستند که می‌توانند بدون برگشتن اشیاء پشت سر خود را ببینند؟

آیا میدانستید که موشهای صحرایی چنان سریع تکثیر پیدا میکنند ،که در عرض هجده ماه دو موش صحرایی قادرند یک میلیون فرزند داشته باشند ؟
آیا میدانستید که اگر همه یخهای قطب جنوب آب شود بر سطح آب اقیانوسها هفتاد متر اضافه می شودو در این صورت یک چهارم خشکیهای کره زمین زیر آب میرود ؟
آیا میدانستید که کبد یا جگر تنهاعضو داخلی بدن است که اگر با عمل جراحی قسمتی از آن برداشته شود دوباره رشد میکند ؟
آیا میدانستید که میزان انرژی که خورشید در یک ثانیه تولید میکند ، برای تولید برق مورد نیاز تمام کشورهای جهان به مدت یک میلیون سال کافی است ؟

 

 

مسعود

                                      

تفاوت های پسر و دختر

1. دختر ها خیلی دوست دارند جای پسر ها باشند اما پسر ها اصلاً دوست ندارند جای دختر ها باشند  

2.اگر یه دختر یک مشکل غیر قابل حل داشته باشه، از خونه فرار می کنه. اما یه پسر اگر یک مشکل غیر قابل حل داشته باشه اعضای خانواده اش رو از خونه فراری می ده!

3.یه دختر اگر دو تا مشکل غیر قابل حل داشته باشه خودکشی می کنه! اما یه پسر اگر دو تا مشکل غیر قابل حل داشته باشه اعضای خانواده اش رو می کشه.

4. یه پسر اگر ۳ تا مشکل غیر قابل حل داشته یه هفته افسرده می شه بعد با ۳ تا مشکل کنار میاد و زندگیش رو می کنه اما تا کنون دختری که ۳ تا مشکل داشته باشه دیده نشده چون همشون در مرحله دو تا مشکل خودکشی می کنند و به سه تا نمی رسه مشکلاتشون!

5. دخترا با اینکه بیشتر از پسرا قوانین راهنمایی و رانندگی رو رعایت می کنن، اما خیلی بیشتر از پسرا تصادف می کنن و خلاصه: در هر تصادف رد پای یک دختر به چشم می خوره.

6. اگر برادرتون دوست دختر داشته باشه، شما سعی می کنید با اون دختر آشنا بشید! ولی اگر خواهرتون دوست پسر داشته باشه شما قسم می خورید که هم پسره و هم خواهرتون رو سر به نیست کنید.

7. یک دختر اگر ۲۴ ساعت با دوست پسرش صحبت نکنه افسرده میشه… اما یک پسر اگر ۲۴ ساعت با دوست دخترش صحبت نکنه با اون یکی دوست دخترش صحبت می کنه.

8. بعد از خوندن این مطلب می زنن زیر خنده و میگن خیلی باحال بود! اما دخترا بعد از خوندن این مطلب ۲ ساعت حرص می خورن و فکر می کنن به شخصیت دخترای ایرونی توهین شده و در نهایت چون مفهوم این مطلب رو نفهمیدن، به نویسنده فحش میدن.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

مرضیه

                                

کشاورزی الاغ پیری داشت که یک روز اتفاقی به درون یک چاه بدون آبافتاد. کشاورز هر چه سعی کرد نتوانست الاغ را از درون چاه بیرون بیاورد. برای اینکهحیوان بیچاره زیاد زجر نکشد، کشاورز و مردم روستا تصمیم گرفتند چاه را با خاک پرکنند تا الاغ زودتر بمیرد و زیاد زجر نکشد.
مردم با سطل روی سر الاغ خاک میریختند اما الاغ هر بار خاک های روی بدنش را می تکاند و زیر پایش می ریخت و وقتیخاک زیر پایش بالا می آمد، سعی می کرد روی خاک ها بایستد. روستایی ها همینطور بهزنده به گور کردن الاغ بیچاره ادامه دادند و الاغ هم همینطور به بالا آمدن ادامهداد تا اینکه به لبه چاه رسید و بیرون آمد.

مشکلات، مانند تلی از خاک بر سر ما می ریزند و ما همواره دو انتخاب داریم: اولاینکه اجازه بدهیم مشکلات ما را زنده به گور کنند و دوم اینکه از مشکلات سکوییبسازیم برای صعود .

پیمان

                                        

نام علمی :‌ Citrus sinensis

• کلیات گیاه شناسی

پرتقال درخت کوچکی است دارای برگهای سبز و گلهای سفید . پوست پرتقال نارنجی رنگ ، کمی ناصاف و میوه آن بسته به انواع مختلف شیرین و ترش ، زرد رنگ و یا قرمز می باشد .پرتقال یکی از قدیمی ترین میوه هایی است که بشر از آن استفاده می کرده است و در حدود 500 سال قبل از میلاد مسیح کنفوسیوس از آن نام برده است .

در حال حاضر بیشتر از 200 نوع پرتقال در آمریکا کشت می شود و آمریکا نصف کل محصول پرتقال دنیا را تولید می کند . پرتقال اولیه ، کوچک ، تلخ و پر از هسته بوده است که در اثر تربیت مهندسی ژنتیکی و همچنین انتخاب نوع بهتر و کود کافی درشت تر و شیرین تر شده است .

پرتقال ابتدا از چین به هندوستان برده شده و سپس از آنجا به نقاط دیگردنیا راه یافت .

• ترکیبات شیمیایی:

پرتقال یکی از غنی ترین منابع ویتامین C می باشد . البته باید دقت کرد که ویتامین C در اثر سرما و گرمای زیاد از بین می رود . اسانسی که از گلهای پرتقال گرفته می شود بنام روغن نرولی Neroli Oil معروف است که دارای بوئی بسیار مطب

/ 72 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعید

مرضیه خانومی/ عاااااااااالی بود دخمل... حض (شایدم حظ)کردم از این حسن انتخاب... حسابی مثبت داری میشیا... مدیریت عزیز یاد بگیره[چشمک]

سعید

جنتلمن خان ستاد/ فقط هشت مورد عمو جان؟ حیف که باید برم و کار دارم واگرنه تا هشتاد موردشو برات می نوشتم(الان سبا و مرضیه با لنگه کفش آبجیتون دنبالم می کنن[شیطان])

سعید

سبای بابا/ نمی دانستم... نمی دانستم... نمی دانستم ولی یاد گرفتم... یاد گرفتم... یاد گرفتم[ماچ]

سعید

آبجی خانوم طلایی ستاد/ آنتونی رابینز چه کرده به خدا... اگه بیایم یه کم به حرفش دل بدیم همه چی درست می شه... مخلص جناب نیچه هم هستیم[قلب]

سعید

می گم عجب شور چشمم من!!! نکنه شاگرد اول ستادو چشم زدم خدای نکرده داره شاگرد تنبل میشه![متفکر]کجایی امید خان دل؟ کم پیدا شدیا[گل]

سعید

همچنان منتظر کیانوش عزیز هستیم و جای پست اقا رضای گل هم خالیه... انشالله همگی شاد و سرحال و مثبت و خوشحال باشید[بغل]

زیتون

سلام حضرت سبا یه سمی معرفی کن موش های صحرایی رابکشد انشاالله انها زمین ها ی کشاورزی راسوراخ میکنند آب به هرزمیرود ونمیشه آبیاری کرد