گام هشتم

فریبا

 

 

امید برای بشر مانند بال برای پرندگان است . " هوگو "

پیروزی یعنی اراده کردن . " بناپارت "

با اراده اگر دری را بکوبی گشاده می گردد . " حضرت محمد ( ص ) "

شناختن وظیفه کار مشکلی نیست ولی انجام وظیفه مشکل است . " لرد اویبوری "

حقیقت چیزی ست که باید همواره شناخته شود اما فقط گاهی به زبان بیاید . " جبران "

                            

سعید

 

 

راستش را بگو

.

.

.

چگونه با فرد دروغگو برخورد کنیم ؟

تا بحال متوجه دروغهای دیگران شده اید؟ دروغ گوها معمولا سرنخ هایی به شما میدهند که اگر به آنها دقت کنید متوجه عدم صداقتشان خواهید شد ... اگر بدتان نمی آید که می سر به سر اینطور افراد بگذارید این نوشته را کامل بخوانید .

فرد دروغگو چگونه خودش را لو می دهد؟

1 ـ  پرهیز از تماس چشمی (چشم تو چشم شدن) معمولا در هنگام دروغ گفتن به چشمان شما نگاه نمی کند .

2 ـ وضعیت بدنی بسته ای به خود می گیرد... مثل دست به سینه نشستن یا جمع کردن پاها .

3 ـ  چون دروغ در بسیاری از موارد استرس زاست، مردمک چشمانش تنگ می شود .

4 ـ حتی المقدور سریع صحبت می کند .

5 ـ گاهی اوقات پاسخ بدنی اش با آنچه می گوید منافات دارد مثلا موضوعی را نفی می کند ولی سرش را به حالت تایید رو به پایین می آورد !

6 ـ  کلمات را به درستی ادا نمی کند یا به عبارتی من من می کند .

7 ـ  رفتارهای غیر عادی دارد مثلا می خندد یا در نشان دادن دوستی اش نسبت به شما اغراق می کند.

ادامه دارد .

رضاتهرانی

 

 

دیگه زندگی داره خسته ام می کنه.نمی دونید تو این دفتر لعنتی چه چیزهایی که نمی بینم.مردم راه به راه میان می گم آقا من اصلا در حد 7 هزار تومن اس ام اس نزدم.بعد که ما پرس و جو کردیم گفتند که شرکت مخابرات اس ام اس های دو دوره قبل را یادش رفته حساب کنه!!!!!!!!!!!!!!! جالب نیست براتون .

حالا اصلا ما می گیم که تهران اشتباه کرده.بعد اون کسی که براش پول اس ام اس نیومده خودش متوجه نشده که بالاخره یک مبلغی اس ام اس داده.حالا انقدر سوال می کنند تا آدم دیونه بشه.شما به قبضتون نگاه کردید ؟؟!!

 

 

امید

 

 

شانس

ریچارد وایزمن روانشناس دانشگاه هارتفوردشایر می گوید:چرا برخی مردم بی وقفه در زندگی "شانس" می آورند درحالی که سایرین همیشه "بدشانس" هستند ؟ مطالعه برای بررسی چیزی که مردم آن را "شانس" می خوانند، ده سال قبل شروع شد. می خواستم بدانم چرا بخت و اقبال همیشه در خانه بعضی ها را می زند، اما سایرین از آن محروم می مانند. به عبارت دیگر چرا بعضی از مردم "خوش شانس" و عده دیگر "بدشانس" هستند؟ آگهی هایی در روزنامه های سراسری چاپ کردم و از افرادی که احساس می کنند خوش شانس یا بدشانس هستند خواستم با من تماس بگیرند. صدها نفر برای شرکت در مطالعه من داوطلب شدند و در طول سال های گذشته با آنها مصاحبه کردم، زندگی شان را زیر نظر گرفتم و از آنها خواستم در آزمایش های من شرکت کنند. نتایج نشان داد که هرچند این افراد به کلی از این موضوع غافلند، کلید خوش شانسی یا بدشانسی آنها در افکار و کردارشان نهفته است. برای مثال، فرصت های ظاهرا خوب در زندگی را در نظر بگیرید. افراد خوش شانس مرتبا با چنین فرصت هایی برخورد می کنند، درحالی که افراد بدشانس نه . با ترتیب دادن یک آزمایش ساده سعی کردم بفهمم آیا این مساله ناشی از توانایی آنها در شناسایی چنین فرصت هایی است یا نه. به هر دو گروه افراد "خوش شانس" و "بدشانس" روزنامه ای دادم و از آنها خواستم آن را ورق بزنند و بگویند چند عکس در آن هست. به طور مخفیانه یک آگهی بزرگ را وسط روزنامه قرار دادم که می گفت: "اگر به سرپرست این مطالعه بگویید که این آگهی را دیده اید 250 پوند پاداش خواهید گرفت." این آگهی نیمی از صفحه را پر کرده بود و به حروف بسیار درشت چاپ شده بود. با این که این آگهی کاملا خیره کننده بود، افرادی که احساس بدشانسی می کردند عمدتا آن را ندیدند، درحالی که اغلب افراد خوش شانس متوجه آن شدند . مطالعه من نشان داد که افراد بدشانس عموما عصبی تر از افراد خوش شانس هستند و این فشار عصبی توانایی آنها در توجه به فرصت های غیرمنتظره را مختل می کند. در نتیجه، آنها فرصت های غیرمنتظره را به خاطر تمرکز بیش از حد بر سایر امور از دست می دهند. برای مثال وقتی به میهمانی می روند چنان غرق یافتن جفت بی نقصی هستند که فرصت های عالی برای یافتن دوستان خوب را از دست می دهند. آنها به قصد یافتن مشاغل خاصی روزنامه را ورق می زنند و از دیدن سایر فرصت های شغلی بازمی مانند . افراد خوش شانس آدم های راحت تر و بازتری هستند، در نتیجه آنچه را در اطرافشان وجود دارد و نه فقط آنچه را در جستجوی آنها هستند می بینند . تحقیقات من در مجموع نشان داد که آدم های خوش اقبال براساس چهار اصل، برای خود فرصت ایجاد می کنند :

1 . آنها در ایجاد و یافتن فرصت های مناسب مهارت دارند.

2 . به قوه شهود گوش می سپارند و براساس آن تصمیم های مثبت می گیرند.

3 . به خاطر توقعات مثبت، هر اتفاقی نیکی برای آنها رضایت بخش است.

4 . نگرش انعطاف پذیر آنها، بدبیاری را به خوش اقبالی بدل می کند.

در مراحل نهایی مطالعه، از خود پرسیدم آیا می توان از این اصول برای خوش شانس کردن مردم استفاده کرد؟ از گروهی از داوطلبان خواستم یک ماه وقت خود را صرف انجام تمرین هایی کنند که برای ایجاد روحیه و رفتار یک آدم خوش شانس در آنها طراحی شده بود. این تمرین ها به آنها کمک کرد فرصت های مناسب را دریابند، به قوه شهود تکیه کنند، انتظار داشته باشند بخت به آنها رو کند و در مقابل بدبیاری انعطاف نشان دهند. یک ماه بعد، داوطلبان بازگشته و تجارب خود را تشریح کردند. نتایج حیرت انگیز بود:

80 درصد آنها گفتند آدم های شادتری شده اند، از زندگی رضایت بیشتری دارند و شاید مهم تر از هر چیز خوش شانس تر هستند.

و بالاخره این که من "عامل شانس" را کشف کردم .

چند نکته برای کسانی که می خواهند خوش اقبال شوند:

به غریزه باطنی خود گوش کنید، چنین کاری اغلب نتیجه مثبت دارد.

با گشادگی خاطر با تجارب تازه روبرو شوید و عادات روزمره را بشکنید.

هر روز چند دقیقه ای را صرف مرور حوادث مثبت زندگی کنید.

 

 

                         

                       

 

                       

 فرشیده

 

خمیر دندان مناسب

خمیر دندان ها به پالیش کردن و تمیز کردن سطح دندان ها کمک می کنند. خمیر دندان ها متشکلند از مواد ساینده ای از قبیل اکسید های سیلیکون، اکسید های آلومینیوم، گرانولر پلی وینیل کلراید، آب، مواد جاذب رطوبت، دترجنت(صابون)، مواد معطر، مواد با اثر درمانی از قبیل فلوراید، پیروفسفات و همچنین مواد رنگی و نگه دارنده . با خواندن متن زیر شما می توانید خمیر دندانی بخرید که علاوه بر رنگ و طعم دلخواه تان بتواند از دندان های شما مراقبت کند .

خمیر دندان های ضد جرم

این خمیر دندان ها حاوی مواد ساینده زیادی است که هم قطر این ذرات ساینده زیاد است و هم قدرت سایندگی شان بالاست. در صورت استفاده روزانه و متناوب از این خمیر دندان ها، مینای دندان دچار سایش شده و دندان های شما به مواد خوراکی سرد یا گرم یا شیرین و … حساس و دردناک می شود. ذرات ساینده این خمیر دندان ها سایش لثه را نیز در پی دارند. این خمیر دندان فقط برای افراد سیگاری و آن هم برای استفاده حداکثر یک بار در هفته توصیه می شود و برای افراد دیگر مضر است .

خمیر دندان های ضد حساسیت

این خمیر دندان ها مخصوص افرادی است که دندان هایشان با این که فاقد هر نوع پوسیدگی است، با خوردن بستنی، آب یخ، چای داغ و … به مدت چند ثانیه درد تند و تیزی می گیرد. این خمیر دندان ها برای استفاده دائمی و روزمره نیست و به طور معمول پس از دو هفته استفاده باید دوباره از خمیر دندان معمولی تان استفاده کنید. در صورتی که علت تیر کشیدن گذرای دندان، وجود یک پوسیدگی یا تحلیل لثه باشد، نباید از این خمیر دندان استفاده کرد و باید برای راه حل اساسی به دندانپزشک مراجعه نمود .

خمیر دندان های سفید کننده

این خمیر دندان ها حاوی مواد ساینده و پاک کننده صابونی قوی می باشند که موجب تمیزی و سفیدی و شفافیت دندان ها می شوند. در صورتی که دندان های سالم و فاقد هر نوع پوسیدگی دارید از این خمیر دندان ها استفاده کنید، در غیر این صورت مواد شیمیایی قوی موجود در این خمیر دندان ها به طور مستقیم روی عاج قرار گرفته و باعث حساسیت و درد دندان می شوند .

خمیر دندان مخصوص کودکان

این خمیر دندان ها با طعم ها و رنگ های مختلفی تهیه می شوند تا بچه ها به شوق خوردن یک خمیر دندان خوشمزه هم شده مسواک بزنند. اما توجه داشته باشید که چنانچه کودک شما دارای سن کمتر از ۲ سال است باید از خمیر دندان “بدون فلوراید” استفاده کند. کودکان قبل از ۲ سالگی معمولا مقداری از خمیر دندان را قورت می دهند. این خوردن خمیر دندان و جذب فلوراید موجود در آن می تواند باعث مسمومیت کودک در کوتاه مدت و یا سبب بدرنگ شدن دندان ها در طولانی مدت شود که این عارضه “فلوئوروزیس” نامیده می شود .

                         

نادر

 

عرفان خیام

خیام نمونه یک عارف و دانشمند ایرانی است که رباعیات زیبایش وصف حال عارفانی چون خود او می باشد . بدینسان است که برداشتی عامیانه و تعصب آمیز از اشعارش ما را از لطافت آنها دور نموده و چه بسا گمراه سازد و چنین بنماید که دعوت به بی تفاوتی و بی خیالی شده ایم. در صورتیکه اینگونه نیست ...

در دهر هر آنکه نیمه نانی دارد

هم آشیانی و هم اینکه یاری دارد

نه خادم کس بود نه مخدوم کسی

گو شاد بزی که خوش جهانی دارد

مثلا در رباعی فوق منظور این نیست که بی خیال باشیم و فقط خوش بگذرانیم بلکه به کار و کوشش شادمانه پرداخته و از بندگی یا زور گوئی بپرهیزیم ... خوش و سلامت باشید  .

                          

مسعود

/ 27 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زیتون

خداقوت به فریباخانم بازحمتهای زیباوقشنگش

نادر

چه عالی نوشتی فریبای عزیز ...انجام وظیفه واقعا از شناخت آن خیلی سخت تر است است...دیروز وقتی داشتم پیراهن و بلوزم را می شستم فهمیدم...[خنده][گل]

نادر

سلام سعید خان از همه بدتر بعضی ها یه دروغ هائی میگن که به دیگران ضررهای بزرگی میزنه...[متفکر][گل]

نادر

سلام امید عزیز من همیشه با گفتن این جمله که از پدرم یاد گرفتم به استقبال شانس میرم...یه جو شانس از هر چیزی بهتره...[چشمک][گل]

نادر

کیانوش عزیز تسلیت عرض میکنم و برای تو آرزوی سلامتی را دارم...[گل]

نادر

فرشیده عزیز خانم دکتر چند تا مارک و اسم خمیر دندان خوب را هم برایمان بگین... [لبخند][گل]

نادر

سلام رضا تهرانی عزیز اصلا مثل من تلفن معمولی را هم استفاده نکن...ری برادبری نویسنده معروف هم از تلفن و موبایل فراری بود...[تماس][گل]

نادر

مسعود عزیز امیدوارم دوران خوش تری فرا برسد...[گل][گل]

نادر

راستی خانم دکتر چند تا 20 از من طلب داشتین...[ناراحت][گل]

سحر

سلام به تک تک نویسندگان این وب[لبخند] خسته نباشید خیلی جالب بود[گل]