گام بیست و یکم... تبریک تبریک

فرشیده ی عزیز... خواهر خوب ما... تبریک تبریک.

قطعا تا بحال شنیدین، خدای بزرگ وقتی قصد می کنن که یه انسانی رو به اهالی این دنیا اضافه کنن، در ابتدا یه تست ازش می گیرن تا ببینن ظرفیت اون فرد از نظر پذیرش مسئولیت ها در هر زمینه ای چقدره. تک تک ما این تست رو دادیم و هر کدوم اندازه ی توانایی و ظرفیتمون مسئولیت پذیرفتیم و به شکل و اندازه و قد و قواره ی الآنمون مهمون زمین شدیم.

حدود سی سال پیش وقتی خدای مهربون خواستن که یه فرد مذکر دیگه رو هل بدن روی زمین، فرمش رو گذاشتن جلوش و ازش خواستن که پرش کنه، اونم تند و تند شروع کرد به جواب دادن و نهایتا هم پاسخنامه رو زودی به خداوند برگردوند! ولی وقتی خدای بزرگ نگاهی به جوابهای این بشر مظلوم و در عین حال عجیب انداخت تا حد زیادی تعجب کرد!!! جل الخالق!!! عجب موجود پیچیده ای بود! فردی با آیکیویی بالا که به راحتی پذیرفته بود تا سالیان سال درس بخونه و بار مسئولیت یک دندانپزشک متخصص پروتزیست رو به عهده بگیره ولی بعد از اون خواسته بود که توی سن سی سالگی با اون همه عقل و فهم و درایت با یه وروجکی بلا، عجیب، شیطون، غیر قابل کنترل و غیر قابل تحمل ازدواج کنه و پیوند جاودانی ببنده!!!

البته از اونجا که خدا خیلی خیلی بزرگه و بدون شک قبلا مشابه چنین موردی رو دیده بود، به روی خودش نیاورد و این بشر مظلوم بخت برگشته رو جزء خانواده ی انسان ها پذیرفت... الآن هم جا داره که ما بچه های ستاد از خدای خوبمون بخاطر خلق چنین موجودی مهربان و ایثارگر نهایت تشکر و سپاس گزاری رو بعمل بیاریم و به قول معروف یه نون بخوریم و ده تا نون در راه خدا بدیم.

و در نهایت به ایشون و فرشیده ی گلمون تبریک بگیم.

پیوندتون سبز سبز و جاودانه

 

فریبا

                            

1.من باور دارم که دو انسان از قلبشان به هم متصلند، و مهم نیست که چه کار می کنید، که هستید و کجا زندگی می کنید؛ اگر مقدر شده که دو نفر با هم باشند، هیچ مرز و مانعی بین آنها وجود نخواهد داشت . "دکتر آزمندیان "

٢.راز جوانی من در این است که هر روز چیز تازه ای یاد می گیرم . "سولون "

3.زندگی به وجود آوردن اثری جاودان است . " وینه "

4 .هر جدایی یک نوع مرگ است و هر ملاقات یک نوع رستاخیز . " شوپنهاور "

5.بدترین دوست آنست که هنگام آسایش با تو پیوسته و روز سختی از تو گسسته باشد . " هرمان هسه "

 

----------

سعید

                                  

کم رنگ کردن خاطرات بد (تراما) :

باید دانست که هیچ خاطره ای را نمی توان از میان برد.خاطره های ما همیشه باما هستند، ولو اینکه آنها را فراموش کرده باشیم. خاطرات فراموش شده هم گاهی بر اثر بعضی حوادث دوباره در ما زنده می شوند و به یاد می ایند و همین نشان می دهد که هر چند فراموش و کم رنگ شده اند، اما در واقع از میان نرفته اند. از طرفی هم هدف ما نباید از بین بردن خاطرات باشد همین که آنها را کمرنگ تر کنیم و به اعماق تاریک ذهن ببریم کافیست. زیرا در این صورت کمتر در دسترس هستند و آزارندگی آنها بکلی از میان می رود . شاهکار ان ال پی همین است که تصویرهای زنده، پررنگ، بزرگ، نزدیک و خوداحساس را تبدیل به تصویرهای کم رنگ، خاکستری، کوچک، دور و دیگر احساس می کند و چون تاثیر گذاری چنین خاطراتی اندک است، لذا شخص را آزار نمی دهند . پس از آن باز هم فرد می تواند خاطره ی تلخ را برای دیگران تعریف کند اما دیگر دچار هیجانهای زاید، تشنج و اندوه غیر ضروری نمی شود. بلکه با خونسردی و بطوریکه انگار آن واقعه برای شخص دیگری اتفاق افتاده است، آن را تعریف می کند . آیا می دانید که می توان کلیه ی خاطرات تلخ گذشته را در یک جلسه برطرف کرد؟! به متخصصین ان.ال.پی اطمینان و اعتقاد داشته باشید.

 

----------

فرشیده

                                  

چگونه نخ دندان بکشیم ؟

نواحی بین دندانی مشکل ترین ناحیه دندان ها برای حذف مواد غذایی باقیمانده می باشد . این نواحی حدود ۴۰% از سطح دندان ها را تشکیل می دهند و با هیچ یک از روش های مسواک زدن قابل تمییز کردن نیستند. بنابراین این نواحی مکان مناسبی برای اجتماع میکروب های عامل ایجاد پوسیدگی دندان و التهاب لثه می باشند و طبیعی است که بیشترین میزان التهاب لثه در نواحی بین دندانی به وقوع بپیوندد .  معمول ترین روش حذف پلاک بین دندانی استفاده از نخ دندان است . اگر دقت کرده باشید در نواحی بین دندان ها قسمتی از بافت لثه به صورت یک مثلث نواحی بین دندان ها را پر کرده است که به آن پاپیلای بین دندانی  گفته می شود. بین این لثه و دندان های کناری آن یک فضای خالی وجود دارد که محل اصلی تجمع پلاک است و حتما باید با نخ دندان تمییز شود

روش

1 . حدود ۴۰-۵۰ سانتی متر از نخ دندان را جدا نمایید.

2 . دو سر نخ دندان را دور انگشتان میانی هر دو دست بپیچانید و جمع کنید به طوری که حدود ۵ سانتی متر از نخ به صورت کشیده و سفت بین دو دست شما قرار گیرد .

3 . نخ را با دو انگشت سبابه و شست بین دندان هایتان هدایت کنید .

4 . نخ را از بالا بین نقاط تماس دندان ها هدایت کنید به طوری که هیچگونه جراحتی بر پاپیلای بین دندانی وارد نشود .

5 . نخ را تا جائیکه بافت لثه اجازه می دهد زیر لثه ببرید .

6 . نخ را محکم در مقابل سطح یکی از دندان ها قرار دهید و سطح مذکور را چندین بار با حرکات عمودی بالا و پایین پاک کنید و سپس بدون اینکه نخ را در بیاورید سطح دندان مجاور را نیز با همین روش پاک کنید .

 

----------

کیانوش

                                      

روزی خورشید و باد با هم در حال گفتگو بودند و هر کدام نسبت به دیگری ابراز برتری میکرد، باد به خورشید می گفت که من از تو قویتر هستم، خورشید هم ادعا میکرد که او قدرتمندتر است. گفتند بیاییم امتحان کنیم، خب حالا چه طوری؟ دیدند مردی در حال عبور بود که کتی به تن داشت. باد گفت که من میتوانم کت آن مرد را از تنش در بیاورم، خورشید گفت پس شروع کن. باد وزید و وزید، با تمام قدرتی که داشت به زیر کت این مرد می کوبید، در این هنگام مرد که دید نزدیک است کتش را از دست بدهد، دکمه های آنرا بست و با دو دستش هم آنرا محکم چسبید. باد هر چه کرد نتوانست کت مرد را از تنش بیرون بیاورد و با خستگی تمام رو به خورشید کرد و گفت: عجب آدم سرسختی بود، هر چه تلاش کردم موفق نشدم، مطمئن هستم که تو هم نمی توانی. خورشید گفت تلاشم را می کنم و شروع کرد به تابیدن، پرتوهای پر مهرش را بر سر مرد بارید و او را گرم کرد. مرد که تا چند لحظه قبل با تمام قدرت سعی در حفظ کت خود داشت دید که ناگهان هوا تغییر کرده و با تعجب به خورشید نگریست، دید از آن باد خبری نیست، احساس آرامش و امنیت کرد. با تابش مدام و پر مهر خورشید او نیز گرم شد و دید که دیگر نیازی به اینکه کت را به تن داشته باشد نیست بلکه به تن داشتن آن باعث آزار و اذیت او می شود. به آرامی کت را از تن بدر آورد و به روی دستانش قرار داد. باد سر به زیر انداخت و فهمید که خورشید پر عشق و محبت که بی منت به دیگران پرتوهای خویش را می بخشد بسیار از او که می خواست به زور کاری را به انجام برساند قویتر است.

 

----------

مسعود

 

                                     

نرفتیم ما به world cup  بی خیالش           عجب فدراسیونی داره فوتبال

رییس کفاشیان ، نایب رییس تاج            عجب وضعش فلاکت باره فوتبال

رییس داورانش هست عنایت                    همان مارکوپولوی توی فوتبال

شفق با قاسمی کاظم،حاج عباس           چه مسئولان توپی داره فوتبال

مدیرانش که باشند این جماعت                  بکش آه و بگو : بیچاره فوتبال

عزیزش*سمبل اخلاق گشته                هه هه !!! قحط الرجال توی فوتبال

حنیف و نیکی و فیروز و نادر                            همه قربانی منشور فوتبال

از آن سو مایلی در عین تعجب                      شده کاندیدای اخلاق فوتبال

الف . لام با زد و بند و تبانی                    چه جالب کرده غالب او به فوتبال**

حاج عباس تیمو با میل خودش بست           شدند مبهوت قرمزهای فوتبال

از آن سو جنگ ژنرال و واعظ                            کلافه کرده آبی های فوتبال

همه گفتم ، نگفتم جالبیش رو            که مجری مون*** شده آقای فوتبال

ببخشیدم ، زیادی غر زدم من                      دلم می سوزد از اوضاع فوتبال   

 

*عزیز محمدی رییس سازمان لیگ

**اشاره به فاش شدن پشت پرده قرارداد قطبی با تیم ملی و نقش الف.لام پدرخوانده دلالی فوتبال و جلسه این دو با نایب رییس محترم!!!

***اکبر محمدی که برنامه توپ طلایی را به همراه نهاوندیان اجرا میکرد و چند روز پیش در کمال تعجب جانشین بیداریان مربی سازنده و با اخلاق تیم ملی نوجوانان شد .

 

----------

امید

                            

نامه ای به آقا جون :
 ... 35972359520... 35972359521... 35972359522 روزگاری است ثانیه ها را می شمارم.دقایق و ساعتها می آیند و می روند.سرورم شما  خودتون  خوب  می دونید من مثل بقیه آدماتو این 1139 سال  و اندی چه انتظارها کشیده ام.چه زجرها کشیده ام.چه خون دلها که خورده ام.ثانیه های عمر من  مثل عمر شما نیست که به 35 میلیارد و خرد ه ای برسد.من  نه چون شما  و نوح  عمر طویل دارم نه صبر ایوب و یعقوب.آقاجان شما خودت حاضر و ناظری که چه ها کشیده ایم.چه نان ها که به اسم شما خورده اند.چه ظلمها و بدعتها که به نام شما رقم زدند.آقا جان بس نیست اینهمه فراق و جدایی.بس نیست اینهمه تحمل بی دینی و مظالم.من و نوع بشر خسته شده ایم.بشری که به خود نیز رحم نمی کند.بشری که دین را وسیله ای برای رزق و روزی خود کرده است.چه کتابها به نام شما دروغ نوشته اند.چه بقعه ها بنام شما ساخته اند.چه تیغ ها به نام شما کشیده اند.من نگران ثانیه هام که به عمر من کفاف ندهد و از دیدن روی شما محروم شوم.مثل همه آن میلیلرد آدمی که آمدند و رفتند و نیامدید.و شاید هزاران هزار آدمی که بیاید و برود و سعادت دیدار نداشته باشد.بس است دیگر اینقدر آدمهایی که نام شما را یدک می کشیدند و خود را جای مقام شما جامی زند.(بشر عجب رویی دارد.)نمی دانم بخندم یا بگریم وقتی دیوانه ای خود را همسر شما خطاب می کنند.اجازه بدهید جای همه مردمان عالم به جای آنها خجالت بکشم و از محضر شما شرمنده باشم.آقاجون اگر عنایت کنید ظهور خود را تعجیل بفرمایید بساط اینهمه دروغ پردازی و مظالم برچیده میشود.البته خوب می دانم شما هم از جای دیگری دستور می گیرید.نمی شود بجای ما بروید محضر ایشان وسفارشی کنید زودتر تشریف بیاورید!! هر چند پارتی و پارتی بازی ، بازی ما آدمهاست و در مصلحت و حکمت خداوند جای ندارد.خلاصه آقوجان بدان هر روز که دیرتر بیایی عمر ما کوتاهتر و کاسه صبرما لبریزتر می شود.از اینکه مزاحم اوقات شریفتان شدم عذرمی خواهم.بهر حال می دانم اینروزها سرتان خیلی شلوغ است.از اینکه ثانیه هایی به من وقت دادید متشکرم.آقا جون دوستت دارم(ثانیه ها می گذرد عمر من کوتاه است دیدنت را به انتظار می نشینم 35972359600 ...35972359601 ...35972359602 ...)اللهم کن لولیک...

 

----------

مرضیه

ترفند

کپی کردن فایل های غیرقابل کپی بر روی هارددیسک

از این ترفند بیشتر برای فایل های ویدوئویی و صوتی استفاده می شود که cd مربوط به آنها آسیب دیده باشد و در نیمه راه کپی کردن متوقف گردد با استفاده از این ترفند می توانید بخشی از فایل مورد نظر که برروی هارددیسک کپی شده است استفاده کنید :

1. در یک محل خالی از درایو کلیک راست کرده و از قسمت new گزینه  Briefcase را انتخاب کنید .

/ 58 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غروب

سباجون اصلا" خودت رو ناراحت نکن .ساسی مانکن و عشقه .همه که نباید دکتر و مهندس بشن . ایم کشور به خواننده نیازی نداره .[نیشخند] ولی از شوخی گذشته ساسی مانکن ها همیشگی هستن اون فرصت هاست که از دست ما میره .یادمه بعد از ده سال شرکت کردن تو کنکور آخرش رتبه ای بهتر از بیست و خورده ای هزار گیرم نیومد. منهم قید درس و دانشگا و زدم الان هم تو بازار میوه و تره بار به کار جابه جایی صندوق های میوه مشغولم.

غروب

بازنشستگی غروب که دیگه چیز تازه ای نیست .پیری و هزار درد بی درمون .باید بار سفر بست .

غروب

سبا جون الان دایی کیا میا غلط املایی میگیره ایم=این شدم نوزده اما اگه یاد باشه تو فیلم اخراجی های یک دکتر به پسرش میگه: این کشور واسه آینده دکتر و مهندس نمیخواد ؟ فقط گوشت واسه جلوی توپ میخواد . بیخیال بابا ساسی مانکن و دی جی مریم و ... عشقه.

اميد

سلام عليكم.عيد همگي شما گلا مبارك.دست همه تون درد نكنه اين هفته همه كولاك كردند كامنتها كامل و جامع و جالب بود.حتما قدم خير آق دومادمونه....خدا صبرش بده.مجددا به عروس خانم ستاد تبريكات وپژه خود را نثار مي كنم.به پاي هم خوشبخت بشين(اينو عينهو بي بي ها گفتم).از خانم مدير و سعيدخان و آبجي مرضي و داش كيا و جنتلمن و غروب عزيز و سبا جان و هم بسيار سپاس دارم.سعيد جان عزيز ما كي باشيم بخواهيم به شما خرده گيريم.مستحضريد خانم مدير ستاد كه آبجي ما باشه و ايضا عيال مكرمه محترمه معظمه حضرتعالي باشه كمتر از گل به شما بگوييم دماغ و جلوبندي ما را به سقف مي چسباند.(ياد پينوكيو به خير چقدر اين مرد مودبه خدااااااا).خوشبختانه يا متاسفانه باز هم تنور داغ فوتبال (يا بهتر بگويم فوتي بال) از ديروزشروع شده.از دوستان جدا خواهشمندم ضمن آزادي ابراز نظر در مورد تيمهاي مورد علاقه از كل كل هاي بيمورد بپرهيزند.ايام بكام درپناه خداي آب و نور و آفتاب...

فريبا

سلام ستادیای گل و عزیز... صبح بخیر و شادی[بغل] یه سوال: اینجا واسه ژنرال هم نمیشه کری خوند؟[چشمک]

اميد

سلام گلا.سوال خانم مدير سوال خيلي جالبيه.واقعا ما الان نمي دونيم چيكار كنيم.خود من سر دوراهي موندم.براي ژنرال عزيز كه آسمان ايران را آبي كرد كري بخونم كه اونوقت قرمز شاد كن ميشيم اگر نخونم كه خب باسه كي بخونم.خب صمدآقا ستاره هاي ژنرال رو يه جورايي بي اعتبار كرد.فكر كنم اين موضوع تو تاريخ فواتبال (جمع مكسر فوتبال !!!!) بي نظير باشه.گرچه فرق نمي كنه چه صمد آقا باشه چه ژنرال مهم اينه كه آدم سوسابقه نداشته باشه . اين مهمه.دم همه آبيها و قرمزهاي ايروني گرم.قربون صفاتون.

فريبا

یکشنبه خوش... امروز دیر اومدم... مهمون داشتم... روز خوبی داشته باشین[بغل]

فريبا

سلام سلام... چرا دیروز انقدر اینجا خلوت بوده... یه روز نیومدما!!!!!!!! ترمه به روزه... نمی گم لطفا/ حتما سر بزنید[نیشخند]

فريبا

چهارشنبه خوش ... نمي دونم چرا همه انقدر كم پيدا شدن!!!!!!!!!!![بغل]