گام دوم

فریبا :

 

نکاتی چند از بزرگان
هر چه آرزو دارید، قبل از خواب به ذهن بدهید .
" دیل کارنگی "
اندیشیدن مهم است ولی برای خوشبخت شدن نباید زیاد اندیشید .
" گوستاو لوبون "
اوضاع و احوال زندگی هر کس نمایانگر طرز فکر اوست .
" جیمز آلن "
اندیشه کردن که چه گویم، بهتر از پشیمانی خوردن که چرا گفتم .
" سعدی "
از دست دادن امیدی پوچ و آرزویی محال، موفقیت و پیشرفت بزرگی است.
" کریستوفر "

                                    

نادر :

 

ازاشک ها و لبخند ها و عشق

بزرگترین لذت زندگی بعد از همنشینی و همدلی و مصاحبت با دوستان و یاران همان مطالعه و نوشتن است ... کاغذ و قلمی را بر میدارم و می نویسم به نام ... به نام شکوفه های بهاری ... به نام لحظات بهاران .
در آغاز شاید نوشتن دشوار باشد بخصوص اگر نگران این باشید که درباره تان چه خواهند گفت و جه خواهد شد . اینکه مثلا خوب در نیاید یا اینکه به کسی بر بخورد . ولی راز بزرگ اینست که هر کاری را که به آن علاقه داشته باشیم ، می توانیم خوب انجام دهیم .
مثل فوتبالیستهای بزرگی که در تمام دوران حرفه ایشان ، کارشان بخاطر علاقه ای که به بازی کردن دارند عالی و و ماهرانه است و نه بخاطر درآمد سرشار حاصله از آن .
به دو چیز هم خیلی باید توجه کرد ،ی کی چند بار خواندن متن و حوصله داشتن برای تفکر و تغییر آن و دوم بدست آوردن یک سبک ، مثلا طنز ، جدی و کلاسیک یا شاعرانه ... تکرار ریتمیک چند واژه یا عبارت و غیره ...

                                  

فرشیده :

 

راه هایی برای داشتن لبخندی سفیدتر :

دندان ها به مرور زمان و با افزایش سن ، رنگ می گیرند ، همچنین بعضی از غذاها ، نوشیدنی ها ، دهانشویه ها و داروها نیز باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند . در ادامه به راه هایی ساده برای داشتن دندان ها و لبخندی سفید اشاره می شود .

سفید کننده های خانگی  : شما می توانید تغییر رنگ های سطحی را خودتان بردارید . تعدادی از محصولات سفید کننده شامل “ کیت های سفید کننده دندان ”، “ نوارهای سفید کننده ” و “ خمیردندان های سفید کننده ” توانایی از بین بردن رنگ های سطحی روی دندان را دارند . اما برای از بین بردن تغییر رنگ های عمقی تر که به ساختمان دندان نفوذ کرده اند باید به دندانپزشک مراجعه کنید . “ کیت های سفید کننده ” برای درمان تغییر رنگ های جزئی ، مانند تغییر رنگ ناشی از قهوه و چای موثرند ." نوارهای سفید کننده " نیز نوارهایی بسیار نازک اند که با چشم به سختی دیده می شوند و برای تاثیرگذاری باید به مدت یک هفته و روزی ۵ دقیقه استفاده شوند . استفاده از آن ها برای بیش از یک هفته توصیه نمی شود . “ خمیردندان های سفید کننده ” نیز حاوی مواد شیمیایی و ذرات ساینده هستند که استفاده از آن ها برای بیش از یک هفته توصیه نمی شود .

درمان های سنتی برای سفید کردن دندان ها : بعضی از افراد هنوز هم از درمان های خانگی قدیمی برای سفید کردن دندان ها استفاده می کنند . استفاده از مخلوطی از جوش شیرین و خمیر دندان و مسواک زدن دندان ها با استفاده از این ترکیب می تواند موثر باشد . 

مواد غذایی که دندان ها را سفید تر می کنند : بعضی از مواد غذایی مانند کرفس ، سیب ، هویج و گلابی در سفید کردن دندان ها موثرند . جویدن آدامس های بدون شکر هم بسیار مفید است. این مواد غذایی باعث تحریک ترشح مقادیر زیادی بزاق می شوند ، این بزاق اضافی مانع از ایجاد پوسیدگی دندانی و تغییر رنگ ناشی از پوسیدگی دندان ها می شود . 

                                      

کیانوش : 

 

رنگ های دوستی

در روزگاران دور رنگ ها با یکدیگر جدال داشتند و هر یک خود را برتر , زیباتر , مفیدتر و محبوب تر از دیگری می دانست .

رنگ سبز می گفت : همه می دانند که من مهم ترین رنگ هستم . من نشانه زندگی و امیدم . برگ درختان و رنگ چمن سبز است . اگر سبزی نباشد همه حیوانات خواهند مرد . کافی است نگاهی به طبیعت بیندازید و حضور مرا در گستره هستی ببینید . رنگ آبی سخنان او را قطع کرد گفت : تو فقط به زمین فکر می کنی . کافی است کمی به دریاها و آسمان نگاه کنی . مگر نمی دانی که حیات روی زمین بر اثر وجود آب است ؟ ابرها آب دریا را به زمین ارزانی می کنند و آسمان , آسمان آبی صلح و آرامش را ارزانی می کند . بدون آرامش رنگ آبی شما هیچ نیستید .

رنگ زرد لبخندی زد و گفت : من گرمی و شادمانی به جهان می بخشم,خورشید و ماه به رنگ من هستند. نور ستارگان از من است,هرگاه به گل آفتابگردان نگاه می کنید لبخند زندگی را در او      می بینید بدون وجود من شما لذتی از زندگی نخواهید برد.

رنگ نارنجی به سخن آمد که : من رنگ سلامتی و توانایی ام . اگرچه من را زیاد نمی بینید ولی وجود من برای حیات انسان ضروری است . بیشتر ویتامین ها در میوه هایی است که به رنگ من هستند.در لحظات حساس طلوع و غروب خورشید این رنگ من است که در آسمان خودنمایی      می کند. هنگامی که زیبایی رنگ من جلوه می کند هیچ کس حتی به رنگ های دیگر فکر هم نمی کند.

رنگ قرمز دیگر نتوانست تحمل کند و فریاد زد : من فرمانروای شما هستم من رنگ خون هستم و خون زندگی بخش است. من رنگ شجاعت و خطرم من انگیزه ی مبارزه ام. من خون ها را به جوش می آورم,بدون من زمین نیز همچون ماه خالی از زندگی خواهد شد.من رنگ هیجان و عشقم . بنفش با لحنی اعتراض آمیز و با تکبری خاص گفت : من رنگ قدرت و اشرافیت هستم.سلاطین و بزرگان همیشه من را بر می گزینند زیرا من نشانه برتری,هوش و اقتدارم. مردم در مقابل من سوال نمی کنند,آنان گوش می سپارند و اطاعت می کنند. رنگ نیلی که تا آن زمان ساکت بود به سخن آمد و گفت:به من فکر کنید,من رنگ سکوت هستم,شما به ندرت به سکوت می اندیشید ولی بدون من شما آرامش نخواهید داشت. من نشانه تفکر و انعکاس ذهن هستم. شفق و عمق آب ها از من است, شما برای توازن و اعتدال به من نیاز دارید. من رنگ دعا و آرامش درونی هستم.

بار دیگر بین رنگ ها هیاهویی به پا شد و هر یک مدعی بود که بهترین و برترین است. همهمه ای به پا شد و با هم گلاویز شدند. ناگهان برقی مهیب زد و صدای رعد به گوش رسید. طوفان غرید و باران شروع به باریدن کرد. رنگ ها از ترس آرام شدند و به کنار یکدیگر خزیدند تا با در کنار هم بودن بر ترسشان غلبه کنند.در میان غرش طوفان و رعد , باران شروع به سخن گفتن کرد : شما رنگ های نادانی هستید. با یکدیگر نزاع می کنید؟ سعی می کنید خود را برتر از دیگران نشان دهید؟آیا نمی دانید که هر کدام از شما برای منظور خاصی خلق شده اید که یکتا و بی همتاست؟دست به دست هم دهید و نزد من بیایید.رنگ ها به فرمان باران دست به دست هم دادند و کنار هم آرام گرفتند.باران ادامه داد:از این پس بعد از بارش هر باران,شما دست دست در دست هم خواهید گذاشت و وجود خود را در گستره آسمان به نمایش می گذارید تا نشانه صلح و آرامش باشید.رنگین کمانی که شما می سازید نشانه امید به فرداست.زمانی که باران,جهان را می شوید و پاک   می کند,رنگین کمان در آسمان ظاهر می شود تا به ما احترام به یکدیگر را یادآوری کند. ( برگرفته از کتاب شعله عشق ، آدریان تافدر )

 

                                           

غروب :

بار خدایا .....

آبروی مرا به توانگری نگه دار، و ارزش مرا به تنگدستی از بین مبر که ناچار شوم از روزی خواران تو روزی خواهم، و از آفریدگان بدکارت مهربانی جویم، و به ستایش آن کس که به من ببخشاید گرفتار آیم،

 و به بدگویی آن کس که به من کمک نکند ناچار شوم...
نهج البلاغه، خطبه 216

تنها یک پنجره کافیست ،پنجره ای برای دیدن ...

پنجره ای برای مهر ورزیدن،پنجره ای که با دست نور باز شود و سکوت و تنهایی را از

بین ببرد و گل یآس و نا امیدی را پر پر کند.

پنجره ای که ما را به باغ بهار ببرد و جان و دلمان را پر از عطر ایمان سازد .ایمان به

خدایی که که بهار را آیتی از رستخیز قرار داد.پنجره ای که ما را به خدا نزدیکتر کند .

آری تنها یک پنجره کافیست.

                                  

امید :

 

                                                

این عکس را می شناسید. به نظر شما این عکس متعلق به چه کسی می تواند باشد؟.بازیگر، خواننده یا ورزشکار.؟شاید هم آخرین بار تو دانشکده تان یا محله تان یا حتی تو ماهواره دیده باشید. دختر زیبایی است نه؟ البته که زیبایی و احساس آن نسبی است وشاید هم هیچگاه شخصی در دنیا نباشد که نظر همه را جلب کند.خب قبل از اینکه زیاد جو گیر این عکس شوید (که ممکن است از لحاظ شرعی ایراد داشته باشد چونکه فرموده اند یه نگاه حلال است نه اینکه مانیتور رو بخوری ) بهتر است بدانید این عکس زیباترین دختر در آلمان است . دوست دارید از نزدیک او را ببینید و با او گفتگو کنید؟یا حتی با او چت کنید.شاید هم از او بخواهید با شما دوست شود.جدا فکر می کنید می شود...؟ (زهی خیال باطل)
هر چند هر کاری شدنی است و آرزو بر جوانان عیب نیست ( چه برسه به پیرها) ولی دیدار و گفتگو با این دختر زیبا برای هیچ کس ممکن نیست!!! حالا غصه نخورید چرا که هیچکسی نمی تواند به چنین هدفی برسد.
علت ناتوانی انسانها در دیدار و گفتگو با این دختر زیبا خیلی ساده است زیرا او هرگز وجود ندارد (اصطلاحا مفقودالوجود است ) و عکس او دسترنج یک پروژه ی طولانی مدت در دو دانشگاه آلمان برای ساختن زیباترین چهره میباشد.(ببین طفلکی ها اینقدر بیکارند و روی همه چی تحقیق کردند که دیگه پروژه کم آوردند رفتند سراغ این چیزا). بله، عکس این دختر بر اساس پژوهشهای زیبایی شناسی توسط دانشمندان در دانشگاه های Regensburg و Rostock آلمان و با کمک یک نرم افزار چهره سازی (morphing) ساخته شده است . بطور فشرده باید گفت که دانشمندان در این پروژه با الهام گرفتن از چهره ی ۳۲ پسر و ۶۴ دختر زیبا الگوهای زیبایی را در آنها نشانه گزاری کردند و با مخلوط کردن این چهره ها صورتی تازه که تمامی زیبایی های آن گروه در آن باشد را خلق کردند. باید چند نکته را حتماً خاطر نشان ساخت: آقایان توجه کنند که: همانطور که ملاحظه و تجربه درونی خود را در مواجهه با این چهره حس می کنید حتماً متوجه شده اید که علت تاثیر گذاری عجیب و عمیق این چهره بر چند تعبیر بنا شده است،
الف) معصومیت
ب) آرامش عمیق
ج) وجود توجه دقیق در نگاه و حضور در لجظه حاضر
د) چهره گشاده و خوش، نه خنده مصنوعی و بیش از حد در آن وجود دارد و نه ژست جدیت و خشونت و چین در چهره
هـ) گردن متناسب که به حالت کاملاً صاف قرار گرفته، نه مایل که حالت طنازی و لوس دهد و نه چانه رو به جلو و پیشانی رو به عقب که نشانه غرور و روحیه مردانه است، و نه چانه رو به عقاب و ایجاد غب غب که تقلید ژست های ارتشی و مدیرانه است
و) نگاه بسیار نجیب و پر حیا که ایجاد حس احترام بسیار زیاد و رعایت حریم می کند. تجربه احساس علاقه به این خانم برای بسیاری از آقایان تجربه ای جدید و جالب است، زیرا اظهار میکنند که بدون احساس کردن تاثیرهای جنسی یا رویاسازی های جنسی، علاقه ای پاک و عمیق را به او حس میکنند...

(البته شاید به نظر خیلی از شما آلمانیها سلیقه خوبی بخرج ندادند چرا که اگر فقط یک روز در خیابانهای تهران گشتی می زدند و یا لااقل در اینترنت سرچ می کردند به نتایج بهتری می رسیدند؟ نظر شما چیست ؟
                                               

مسعود :

تا حالا شده با دوستی تماس بگیرید و به جای اون سیستم پیام گیرش پاسخگوی شما باشه ؟ چند روز پیش به خونه یکی از دوستانم زنگ زدم اما کسی جواب نداد . منتظر شدم تا سیستم پیامگیرش فعال بشه و من بعد از شنیدن اون جملات تکراری که می خواد اسم و شماره خودمو بذارم تا باهام تماس گرفته بشه ، شروع به صحبت کنم . پیام گیر فعال شد و من از شنیدن صدا واقعا شوکه شدم ، آخه به جای شنیدن اون جملات تکراری  این جملات منظوم رو شنیدم :

شرمنده از آنم که نباشم به سرایم     تا با تو سلامی و علیکی بنمایم    

گر لطف کنی نمره و پیغام گذاری     پاسخ دهم ای دوست به محضی که بیایم

این کار ابتکاری برام خیلی جالب بود . ذهنم مشغول شده بود . یه دفعه به این فکر افتادم که اگه شعرای بزرگ ما هم در عصر answering machin   زندگی می کردند چه کلامی روی این ماشین می گذاشتن ؟ . در نهایت به این احتمالات رسیدم ! :

"حافظ

رفته ام بیرون من از کاشانه خود غم مخور     تا مگر بینم رخ جانانه خود غم مخور

بشنوی پاسخ ز حافظ گر که بگذاری پیام     آن زمان کو باز گردد خانه خود غم مخور

سعدی

از آوای دل انگیز تو مستم     نباشم خانه و شرمنده هستم  

به پیغام تو خواهم گفت پاسخ     فلک گر پاسخی دادی به دستم

خیام

این چرخ فلک عمر مرا داد به باد     ممنون تو ام که کرده ای از من یاد

رفتم سر کوچه خانه کوزه فروش     آیم چو به خانه پاسخت خواهم داد

فردوسی

نمی باشم امروز اندر سرای    که رسم ادب را بیارم به جای  &nb

/ 46 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نادر

سلام غروب عزیز رسیدن بخیر...کیانوش مثل اینکه تا بعد از پانزدهم بر نمی گردد.[گل]

مهناز

از آشنائی با این وبلاگ خوب و جالب خوشحالم..[لبخند][گل]

مهناز

سال نو شما هم مبارک...[گل][گل]

غروب

سلام دوستان ستادی و نادر عزیز صبح همگی شما به خیر

غروب

سلام دوستان ستادی و نادر عزیز من امروز هم اومدم اینم سند حضورم[اوغ][دلقک]

دوستان تعطیلات و سیزده بدر خوبی داشته باشید ...[گل]

نادر

خوش بگذره...خوش بگذره...موج بزنه دور و برتان عشق و صفا..[فرشته][گل]

غروب

سلام و ظهر اخرین روزهای تعطیلاتتون بخیر .امروز هم اومدم با آرزوی شروع و پایان سیزده ی خوش و به یاد ماندنی .راستی سبزه گره زدن یادتون نره اگر سبزه نبود درختا رو بهم گره بزنین.در موقع گره زدن سبزه ها این ورد رو هم بخونین (سال دیگه سیزده بدر خونه شوهر بچه به بغل )ا

امید

سلام بر آبجي فري خودمون.چه خبر.چه مي كني ؟ راستي چه خبر از 13.منكه فكر كنم ملت از ترس بارندگي امسال رو بيخيال شند.هر جا هستي بهت خوش بگذره.

مسعود

سلام به همه دوستان عزیز . انشالله در دل طبیعت و در کنار خانواده محترم روز خوب و خاطره انگیزی را سپری کنید . [گل]