گام یازدهم

فریبا

                               

امید ، مادر ایمان است . " لاندر "

برترین ارجمندی و شرف ، کمال و ادب است . " امام علی(ع) "

پول گرسنگی را علاج می کند ولی درمان اندوه و درد نیست. " برنارد شاو "

همیشه به کسی فکر کن که تو را دوست دارد ، نه آنکه تو دوستش داری . " شکسپیر "

میان آرزو و موفقیت دو مرحله ی اصلی وجود دارد ، تلاش و شانس . " ژان دولافونتن "

 

 

سعید

                                  

توانایی سایکو متری

سایکومتری (psychometry) ، روان سنجی یا روان نگری را این گونه تعریف کرده اند : استخراج اطلاعات نهفته در حافظه ی (نهان) اشیاء . به زبان ساده، سایکومتری به قابلیتی می گویند که شخص با لمس یک شی می تواند چگونگی تشکیل آن و تاریخچه ی شی و افراد مرتبط با آن را بیان کند ! بعضی سایکومتری را هاله خوانی می دانند . توانایی سایکومتری یکی از جالب ترین و آموزنده ترین مقولات فرا روانی می باشد . سایکومتری از نظر علمی ، دینی و عملی قابل اثبات میباشد . دانشمندان توانسته اند صدای آوازی را که کوزه گر در موقع ساختن کوزه می خوانده از آن استخراج کنند. سایکومتری با حافظه عظیم یا بعد متافیزیکی اجسام ارتباط بر قرار می کند و آنرا برداشت می کند. شهادت در و دیوار و دست و پا در قیامت دلیل بر توانایی جسم برای ثبت و بیان اطلاعات می باشد. البته این امکان در همین دنیا هم ممکن است ولی ما توانایی درک آن را نداریم . معمولا چنین قدرتهای خدادادی ( سایکو متریک، روشن بینی، تله پاتی، منیتیزم و ...) با هیپنوتیزم قابل تقویت و رشد می باشند .

 

 

کیانوش

                                       

در روزگاری که بستنی با شکلات به گرانی امروز نبود ، پسر 10 ساله ای وارد قهوه فروشی هتلی شد و پشت میزی نشست . خدمتکار برای سفارش گرفتن سراغش رفت . پسر پرسید بستنی با شکلات چند است ؟ خدمتکار گفت 50 سنت . پسر کوچک دستش را جیبش کرد و تمام پول خردهایش را در آورد و شمرد . بعد پرسید بستنی خالی چند است ؟ خدمتکار با توجه به این که تمام میزها پر شده بود و عده ای بیرون منتظر خالی شدن میز ایستاده بودند با بی حوصلگی گفت 35 سنت . پسر دوباره سکه هایش را شمرد و گفت برای من یک بستنی بیاورید . خدمتکار یک بستنى آورد و صورت‌حساب را نیز روى میز گذاشت و رفت . پسر بستنى را تمام کرد و صورت حساب را برداشت و پولش را به صندوق‌دار پرداخت کرد و رفت .  هنگامى که خدمتکار براى تمیز کردن میز رفت، گریه‌اش گرفت . پسر بچه روى میز در کنار بشقاب خالى، ١۵ سنت براى او انعام گذاشته بود . یعنى او با پول‌هایش می‌توانست بستنى با شکلات بخورد امّا چون پولى براى انعام دادن برایش باقى نمی‌ماند، این کار را نکرده بود و بستنى خالى خورده بود .

 

 

فرشیده

                                            

رهنمودهایی برای مسواک زدن:

1 . در دست گرفتن مسواک : مسواک را باید به طور ملایم و راحت در دست گرفت. فشار خیلی زیاد باعث خم شدن الیاف و دور شدن آنها از ناحیه‌ای که مسواک زدن مورد احتیاج است, می‌شود .

2 . ترتیب مسواک زدن : مسواک زدن بهتر است از سطح مجاور گونه عقب‌ترین دندان موجود در قوس دندانی شروع شده و تا آخرین دندان سمت دیگر قوس ادامه یابد , سپس از سطح مقابل (سطح مجاور زبان ـ سطح مجاور کام) همان قوس برمی‌گردد. همین عمل در قوس مقابل تکرار می‌شود. در پایان, سطح جونده مسواک زده می‌شود. در صورت داشتن این الگو مسواک زدن هیچ ناحیه‌ای از دهان فراموش نخواهد شد. هر بار که مسواک روی دندانها قرار می‌گیرد , باید ناحیه قبلی را که مسواک زده شده است,‌ هم‌پوشانی کند .

3 . مدت زمان مسواک زدن : بسته به روش و سرعت مورد استفاده بین 4-10 دقیقه متغیر می‌باشد .

4 . تعداد دفعات مسواک زدن: حداقل دو بار مسواک زدن در روز که همراه با تمیز کردن نواحی بین دندانی می‌باشد,‌ پیشنهاد شده است.

5 . روشهای مسواک زدن: بهترین روش مسواک زدن روشی می‌باشد که بهتر پلاک میکروبی را از روی دندانها بردارد. اما روشهای زیر در دو گروه کودکان و بزرگسالان توصیه می‌گردد :

 روش A : در این روش ,‌ مسواک به طور افقی روی سطح مجاور گونه و زبان دندانها قرار داده می‌شود ,‌ بطوری که الیاف آن عمود بر تاج دندانها قرار گیرند . سپس با حرکات کوتاه و موازی افقی به جلو و عقب حرکت داده شده و سطح دو دندان مجاور را پوشش می‌دهد. این تکنیک مؤثرترین روش برای بچه‌ها می‌باشد. اما برای بزرگسالان روش چندان مناسبی نیست .

روش B : موهای مسواک به طور مایل یعنی تقریباً با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی دندانها در ناحیه ای که لثه به دندان چسبیده است،بر روی لثه و دندان قرار می گیرد،بطوریکه احساس شود،قسمتی از موهای مسواک به داخل شیار لثه فرو رفته است، سپس در همین حال و با حرکات لرزشی کم‌دامنة جلو به عقب حداقل 10 با در هر ناحیه تکرار شود .

6 . سطوحی از دندان که مجاور زبان و کام و سطح پشتی آخرین دندان هر فک می‌باشد نیز باید کاملاً مسواک زده شود .

7 .  به خاطر داشته باشید پرزهای زبان محل مناسبی برای باقیماندن باکتریها و ذرات غذایی می‌باشد. تمیز کردن زبان به این صورت انجام می‌شود که درحالی که زبان بیرون آورده شده سر مسواک در خلفی‌ترین قسمت زبان طوری قرار می‌گیرد که کناره الیاف بر روی سطح زبان و نوک الیاف به سمت گلو باشد. سپس مسواک را با فشار ملایم به سمت جلو تا روی نوک زبان کشیده می‌شود این حرکت سه یا چهار بار تکرار می‌گردد .

 

 

نادر

 

        

                               

عارف دلسوخته

بابا طاهر را هم میتوان از جمله بزرگانی شمرد که عارف و عاشق بوده اند . اما در حالیکه خیام زیبا روی گیسو کمندی بنام ساقی را در کنار داشت ، بابا طاهر عارفی بود دلسوخته ... و عاشقی شرقی ...

دو زلفونت بود تار ربابم

چه میخواهی از این حال خرابم

تو که با مو سر یاری نداری

چرا هر نیمه شو آئی بخوابم

از طرفی هم نسیت به خیام به طبقات پائین جامعه نز دیک تر بود و دو بیتی هایش را به زبان شیرین لری می سرود...حتی آنهائی که سواد نداشته یا کم سوادند برخی از دوبیتی های زیبای او را حفظ میباشند ...

شو تار است و گرگان میزنن میش

دو زلفونت حمایل کن بوره پیش

از آن کنج لبت بوسی بمو ده

بگو راه خدا دادم به درویش

 

 

مسعود

 

                                     

مواد لازم جهت تهیه رابطه عشقی !!!

تلفن : شرط لازم و کافی برای شروع برقراری یک رابطه عاشقانه است . البته چند سالیه که این سیستم مسخره آیدی کالر و افتادن شماره یه کم کار رو پیچیده کرده اماخوب ...  البته نوع همراهش هم هست که دیگه معرکه س . آخر حریم خصوصی و آره و اینا ... معمولا تن صدای عشاق در دو سوی خط کمی خش دار می شود البته این مشکل از مخابراته . این گونه تماس ها معمولا طولانیه . آخه دو نفر دارن ته دور نمای آینده خودشونو ترسیم می کنن دیگه !

همکلاسی : یک تصادف تاریخی . در این مورد سازمان کنکوری ها نقش واسطه را ایفا می کنن . عشقی چند منظوره که در تقلب ها و ورقه عوض کردن سر جلسه امتحان هم کاربرد داره . می تونه کلی هم بانی خیر بشه واسه بچه های دیگه ! سر کلاس معمولا عشاق جوری می شینن که امتداد نگاهشون از هم عبور کنه . در این جور مواقع استاد هم اون دورها در یک بک گراند تصویر مشغول فعل و انفعالی نا معلوم است ! حضرت عشق در این مواقع ابتدا به صورت جزوه و نمونه سوال و بعد ها در قالب های مختلف مخابراتی و مراسلاتی ظاهر می شود .

هدیه : بروز عینی ماکزیمم عشق دو کبوتر . وسیله ای که عشق با اون فریاد می زنه " دلم فقط تو رو می خواد " . نوع اون از عروسک های خرسی و مرغی و اردکی و روم به دیوار گلاب به روتون خری گرفته تا سند آپارتمان متغیر است .

شعر و شاعری : برای تحکیم روابط بد نیست . مثلا :

می نشینم چند تمرین ریاضی حل کنم

خط کش و نقاله و پرگار عاشق می شوند . ( به به به به خیلی هم خوب . باب رپرهای محترمه این خزعبلات ) 

اتومبیل : وسیله ای برای آزاد شدن انرژی جنبشی . عامل جاری شدن سیل عشق در بزرگراه ها . لایی کشیدن در اتوبان برای نشان دادن دست فرمون به طرف به همراه آهنگ " ما دو بال پرواز مرغ عشقیم ، پر میگیریم تا اوج آسمون ها " بسیار موثر است . البته بسته به شخصیت طرفین و نوع اتومبیل این آهنگ ها متغیر است . مثلا در پیکان جوانان گوجه ای آهنگ " کی هستی و چی هستی فقط خدا می دونه ، حل این معما منو کرده دیوونه " خیلی موثرتر هست . البته این وسط نوع ماشین هم بسته به توانایی مالی پدر مربوطه ، از پیکان جوانان 57 جوات ! تا تویوتا کمری و پرادو و سانتافه ناز بشی الهی متغیر است . سیستم صوتی هم هر چی با حال تر باشه روابط بهتر تحکیم می شه . موفق باشید دوستان .

 

----------

غروب

 

 

در کوچه پس کوچه های زندگیم قدم میگذارم ویکی یکی بن بست ها را تجربه میکنم گاه گداری هم در کوچه هایی قدم میگذارم که قلبم آنرا از محله های کودکیم دزدیده .همان محله را میگویم که آسمانش پر از شهاب بود ،همان کوچه را میگویم که آفتابش بر روی دستها لانه میکرد ،گهگاهی هم بر سر دوراهی می ایستم و به یاد آن روزهای پر از بادبادک آسمان ،با دلم در

/ 58 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اميد

با پست "دهمين انتخاب" به روزم.

نادر

روز شنبه همگی خوش...در رابطه با مطلب مسعود خان طبیعت و زیبائی های آن را نیز فراموش نکنیم...کوه و دشت و دریا...[گل][گل]

مسعود

سلام به همه دوستان . اساتید عزیز برای چندمین بار خواهش می کنم که پستاتون رو نهایتا تا ظهر روز سه شنبه تحویل بدید . در غیر این صورت اگر پستی در آپ هفتگی ثبت نشد لطفا گله گی نباشه . بازم ممنونم . شب همگی خوش . [گل]

غروب

[گل]سلام دوستان شب خوش.[گل]